Myśląć o uniwersalnym sposobie na połączenie relaksu z aktywnością fizyczną wielu osobom automatycznie nasuwa się skojarzenie z pływaniem. Niestety nie zawsze istnieje możliwość wyjazdu nad egzotyczne morze czy chociażby nad jezioro w najbliższej okolicy. Warunki pogodowe bywają kapryśne niezależnie od pory roku, a woda w zbiornikach naturalnych lub sztucznie utworzonych nie zawsze spełnia kryteria higieny - nie mówiąc o bezpieczeństwie. Baseny stalowe najwyższej jakości wyposażone w profesjonalny system filtrowania mogą pomóc w rozwiązaniu tych problemów.

Należy podkreślić, że to konstrukcje niezwykle solidne. Montuje się je na zewnątrz, lecz mimo to nie ulegają szkodliwemu działaniu warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy śniegu, silne promieniowanie UV i nie ma zagrożenia korozją. Ponad to baseny takie charakteryzuje wyjątkowa elastyczność, umożliwiająca montaż nawet w warunkach gruntowych znacznie odbiegających od ideału. Prostota użytkowania to kolejny atut - basen wystarczy napełnić wodą, by móc skorzystać z kąpieli. Mylą się ci, którzy uważają, że baseny stalowe nie należą do estetycznych obiektów.

Firma Berndorf Baderbau dba o to, by jej produkty cechowała nie tylko funkcjonalność, ale również wizualna jakość. Połączenie krystalicznie czystej wody z nierdzewną stalą pozwala na osiągnięcie efektu eleganckiego, a przy tym nowoczesnego obiektu rekreacyjnego.Baseny stalowe są rozwiązaniem higienicznym, nie ma zatem przeciwwskazań, by korzystały z nich osoby w wieku podeszłym, małe dzieci bądź dorośli o skórze skłonnej do podrażnień. Łatwe w konserwacji (obejmującej głównie regularne czyszczenie oraz wymianę wody) odporne na działanie wahań temperatur - idealnie nadają się do zabaw z dziećmi. Szczególnie, że ich powierzchnia jest gładka i nie ma ryzyka skaleczenia. Jeśli po kilku latach użytkowania potrzebna będzie rozbudowa obiektu - także i to jest możliwe. Baseny stalowe montujesię szybko, ich kształt nie musi być standardowy, a innowacyjny system hydrauliczny pozwala utrzymywać czystość wody w niecce bez konieczności inwestowania w kosztowne filtry wodne. Obiekty te znajdują zastosowanie zarówno jako element prywatnych posiadłości, jak i kąpielisk publicznych czy hoteli. Niezależnie od tego, jakie będzie ich przeznaczenie warto pamiętać, że również baseny stalowe można wyposażyć w dodatkowe akcesoria ułatwiające użytkowanie (specjalne drabinki, poręcze) czy atrakcje dla najmłodszych.

 1. Rozbudowa basenów do rodzinnych centrów rozrywki
     
  ● Potrzeba aktywnego wypoczynku, rekreacja
  ● Potrzeba regeneracji sił:
     -  dbałość o zdrowie psychiczne i fizyczne
     -  troska o wygląd, odnowa biologiczna
     -  zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi
 2. Wzrost znaczenia rekreacji
 3. Indywidualny charakter basenów prywatnych, poprawa estetyki i wyglądu– nowoczesne koncepcje, oświetlenia basenów, nagłośnienia, itd.
 4. Moda na fitness kluby z basenami
 5. Ekologia - modna i dofinansowana przez Unię
 6. Duże oszczędności dzięki darmowej, odnawialnej energii geotermicznej.
 7. Rozwój turystyki zdrowotnej, wzrost ilości turystów, balneoterapia , SPA

Producent basenów Berndorf Baderbau zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą.